برگزاری اردوی راهیان نور غرب کشور توسط حوزه مقاومت بسیج  

به گزارش روابط عمومی حوزه، با هدف آشنایی بیشتر با مناطق عملیاتی ، رشادت رزمندگان ، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ، تجدید میثاق با آرمان های شهدا و تجدید خاطرات، اردوی راهیان نور غرب کشور از تاریخ 14 لغایت 18 مهرماه برگزار گردید...

آلبوم تصاویر


به گزارش روابط عمومی حوزه، با هدف آشنایی بیشتر با مناطق عملیاتی ، رشادت رزمندگان ، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ، تجدید میثاق با آرمان های شهدا و تجدید خاطرات، اردوی راهیان نور غرب کشور از تاریخ 14 لغایت 18 مهرماه برگزار گردید. در این برنامه که تعدادی از فرماندهان و اعضای شورای حوزه حضور داشتند ، زایران پس از حرکت از تهران در همدان به شهدای سلحشور آن استان شهید پرور ادای احترام نموده و به سمت سنندج رهسپار شدند. در سنندج با حضور در باشگاه افسران و تپه الله اکبر توضیحاتی درخصوص اتفاقات دوران دفاع مقدس و خیانت گروهک های معاند توسط راویان و شاهدان عینی ارایه گردید . شایان ذکر است تپه الله اکبر و باشگاه افسران محل دفاع جانانه رزمندگان مقاوم ایرانی در مقابل گروهک ها بوده و سند افتخاری جاودان در تاریخ میهن اسلامی است. بازدید از یادمان های شهر مقاوم مریوان منطقه عمومی دشت پنجوین ، دره شیلر، سوره کوه و منطقه سرو آباد از برنامه های پیش بینی شده بود. مناطق مذکور هر گوشه اش یادآور سلحشوری فرزندان این سرزمین و اهدای خون شهیدانی است که با اهدای جان ارزشمند خویش از وجب به وجب خاک ایران اسلامی دفاع کردند. در این مناطق عملیاتهای والفجر 4 و کربلای 10 به وقوع پیوسته که طی آن قسمتی از خاک ایران اسلامی آزاد گردید.زیارت یادمان شهدای سیرانبند در 27 کیلومتری جنوب شهرستان بانه که در آن منطقه ده نفر از رزمندگان غیور ما پس از ماهها اسارت و شکنجه های طولانی در 17 رمضان سال 1361  توسط گروهکها به طرزی غیرانسانی به شهادت رسیدند. تپه های بانه و منطقه عملیاتی بوالحسن یادمان دیگری بود که توسط گروه اعزامی بازدید گردید. این منطقه در شهرستان بانه می باشد که نقطه آغاز عملیاتی کربلا 10 بوده است . در این عملیات قهرمانانه قسمتی پهناور از خاک ایران اسلامی توسط رزمندگان سلحشور آزاد گردید. ضمنا برنامه های فرهنگی بازدید از قرآن نگل و ویژه برنامه دفاع مقدس تحت عنوان مجاهدتهای خاموش از دیگر برنامه های کاروان بود.

مناطق عملیاتی غرب کشور به دلیل کوهستانی بودن و موقعیت خاص جغرافیایی از مناطق جنگی خاص در دوران دفاع مقدس می باشد که جنگهای نامنظم و چریکی در آن و افتخارات غیور مردان کشورمان موجب تعجب تمامی کارشناسان نظامی دنیا گردیده است . این مناطق با حضور پیش مرگان مسلمان کرد و نیروهای بسیجی و ارتشی از سراسر کشورمان از مایه های مباهات این سرزمین کهن در طول تاریخ خواهد بود. درود خدا بر رزمندگانی که نام آنها جاودانه در تاریخ ثبت خواهد شد.

 
1393/9/24 دوشنبه
عكس هاي مرتبط :
 


مجری سایت : شرکت سیگما